Makin Village éghajlata és időjárási átlagai
Makin Village éghajlati átlagai 10 év történeti adatai alapján.
Makin Village éghajlata
Makin Village éghajlata wet hot tropical, with little seasonal variation, az éves középhőmérséklet 28°C. A jellemző maximumok március 28°C-ától szeptember 29°C-áig terjednek.
Az év során Makin Village nagyjából 3171 mm esőt kap mintegy 256 esős napon, a csúcsot március jelenti, ami október-ra 133 mm-re csökken.
augusztus, szeptember, október and november általában a legkellemesebb feltételeket kínálja Makin Village-ban, egyensúlyt teremtve a meleg, de nem forró napok és a szárazabb égbolt között.
Éves átlaghőmérséklet
28.1°C
Éves átlagos maximum
28.6°C
Éves átlagos minimum
27.3°C
Rekord magas
30°C
Rekord alacsony
23°C
Éves csapadékmennyiség
3171 mm
Csapadékos napok
256
Napfényes órák
1.3h/nap
Páratartalom
76%
Átlagos Makin Village hőmérsékletek havonta
Átl. max
Átl. min
Átlagos csapadék Makin Village-ben havonta
Csapadék (mm)
Napfényes órák Makin Village-ben havonta
Napfény (ó/nap)
Páratartalom Makin Village-ben havonta
Átl. páratartalom
Tenger hőmérséklete Makin Village-ben havonta
Tenger hőmérséklete
Havi átlagok
| Hónap | Átl. max | Átl. min | Csapadék | Napfényes órák | Tenger hőm. |
|---|---|---|---|---|---|
| Időjárás januárban | 28°C | 27°C | 311 mm | 1.2h | 28.9°C |
| Időjárás februárban | 28°C | 27°C | 288 mm | 1.0h | 29.0°C |
| Időjárás márciusban | 28°C | 27°C | 384 mm | 1.0h | 28.9°C |
| Időjárás áprilisban | 28°C | 27°C | 323 mm | 1.1h | 29.1°C |
| Időjárás májusban | 29°C | 27°C | 305 mm | 1.1h | 29.6°C |
| Időjárás júniusban | 29°C | 27°C | 320 mm | 1.0h | 30.0°C |
| Időjárás júliusban | 29°C | 27°C | 295 mm | 1.0h | 30.0°C |
| Időjárás augusztusban | 29°C | 27°C | 186 mm | 1.6h | 30.4°C |
| Időjárás szeptemberben | 29°C | 28°C | 156 mm | 1.6h | 30.1°C |
| Időjárás októberben | 29°C | 28°C | 133 mm | 2.0h | 30.2°C |
| Időjárás novemberben | 29°C | 27°C | 148 mm | 1.6h | 29.6°C |
| Időjárás decemberben | 28°C | 27°C | 323 mm | 1.3h | 28.8°C |