Pontos időjárás-előrejelzések városokra világszerte. Összes ország megtekintése.

Időjárás.org
Menü

Mbanza Kongo éghajlata és időjárási átlagai

Mbanza Kongo éghajlati átlagai 10 év történeti adatai alapján.

Mbanza Kongo éghajlata

Számíts wet warm subtropical, with little seasonal variation éghajlatra itt: Mbanza Kongo: az átlagos maximum 29°C, a minimum 20°C, a hőmérséklet-ingadozás december 28°C-ától június 30°C-áig terjed.

Mbanza Kongo évente körülbelül 1867 mm csapadékot kap, ami főként november környékén hullik le (369 mm); a július a legszárazabb 1 mm-rel.

Éves átlaghőmérséklet
23.9°C
Éves átlagos maximum
29.3°C
Éves átlagos minimum
20.0°C
Rekord magas
35°C
Rekord alacsony
14°C
Éves csapadékmennyiség
1867 mm
Csapadékos napok
181
Napfényes órák
2.1h/nap
Páratartalom
76%

Átlagos Mbanza Kongo hőmérsékletek havonta

Átl. max

28°
J
29°
F
30°
M
29°
A
30°
M
30°
J
30°
J
29°
A
30°
S
29°
O
28°
N
28°
D

Átl. min

20°
J
21°
F
21°
M
21°
A
21°
M
18°
J
17°
J
18°
A
20°
S
21°
O
21°
N
21°
D

Átlagos csapadék Mbanza Kongo-ben havonta

Csapadék (mm)

192
J
212
F
211
M
287
A
103
M
4
J
1
J
5
A
16
S
165
O
369
N
300
D

Napfényes órák Mbanza Kongo-ben havonta

Napfény (ó/nap)

1
J
1
F
1
M
1
A
2
M
6
J
6
J
4
A
2
S
1
O
1
N
1
D

Páratartalom Mbanza Kongo-ben havonta

Átl. páratartalom

86%
J
84%
F
83%
M
84%
A
81%
M
67%
J
60%
J
58%
A
62%
S
75%
O
86%
N
88%
D

Havi átlagok

Hónap Átl. max Átl. min Csapadék Napfényes órák
Időjárás januárban 28°C 20°C 192 mm 0.9h
Időjárás februárban 29°C 21°C 212 mm 0.9h
Időjárás márciusban 30°C 21°C 211 mm 1.1h
Időjárás áprilisban 29°C 21°C 287 mm 0.9h
Időjárás májusban 30°C 21°C 103 mm 2.0h
Időjárás júniusban 30°C 18°C 4 mm 5.7h
Időjárás júliusban 30°C 17°C 1 mm 5.5h
Időjárás augusztusban 29°C 18°C 5 mm 3.9h
Időjárás szeptemberben 30°C 20°C 16 mm 2.3h
Időjárás októberben 29°C 21°C 165 mm 0.9h
Időjárás novemberben 28°C 21°C 369 mm 0.7h
Időjárás decemberben 28°C 21°C 300 mm 0.7h